w jakim wieku można skakać
W jakim wieku mozna skakać ze spadochronem?

W jakim wieku można skakać ze spadochronem?

Od ilu lat można skakać ze spadochronem w tandemie z instruktorem? Wykonywaliśmy skoki zapoznawcze w tandemie z pasażerami z okazji 67 urodzin, jak również w prezencie na Pierwszą Komunię Świętą w wieku 10 lat 😀 (tak, to był mój syn pięć lat temu). W każdym przypadku zabawa była świetna, emocje nie do opisania a wrażenia odlotowe. Syn musiał udowadniać kolegom, że to zrobił, pokazując film, bo nikt nie chciał wierzyć. Bawił się tak rewelacyjnie, że w tym roku zaczął szkolenie spadochronowe, bo chce skakać sam (zdjęcia poniżej).

Jaka jest dolna granica wieku?

Jak widzicie, dolna granica wieku zależy wyłącznie od chęci i nastawienia Waszego dziecka oraz jego wymiarów i zgody rodzica/opiekuna prawnego. Przynajmniej jedno z Was musi być na strefie. Natomiast jeśli wysyłacie swoją pociechę z wujkiem, ciocią lub inną osobą, zgodę musicie wyrazić w formie aktu notarialnego z wyraźnym zaznaczeniem, że dotyczy skoku zapoznawczego w tandemie, wzór tutaj.

Jaka jest górna granica wieku?

Jeśli chodzi o górną granicę wieku to limitem jest tylko sprawność fizyczna, w razie potrzeby należy skonsultować się z lekarzem.
W każdym przypadku istotny jest wzrost i waga pasażera tandemu. Uprząż tandemowa ma określony rozmiar, jak wydłużać ją można dosyć znacznie, tak skracanie jest mocno ograniczone. Uprząż musi ciasno przylegać do ciała w każdym miejscu, dlatego tak mocno ją na Was zaciskamy. Jeśli osoba jest za niska lub zbyt drobna, jej ciasne zapięcie nie jest możliwe. Może to skutkować obniżeniem bezpieczeństwa wykonywanego skoku, a ono jest najważniejsze. Dlatego może się okazać, że nie będzie możliwości wykonania skoku, mimo zalecanego wzrostu. Instruktor może zdecydować, że nie jest w stanie dostosować uprzęży do drobnego ciała na tyle dobrze, żeby skok był bezpieczny. Uprząż można zmierzyć na lotnisku w dowolny weekend, kiedy odbywają się skoki.

Dlaczego waga pasażera jest ograniczona?

Każdy spadochron ma ograniczania wagowe, spadochron tandemowy również. Dlatego ważne jest, ile ważycie w momencie wsiadania do samolotu, w ubraniu i w butach, a nie rano na czczo w łazience 😉 Nie wolno przekraczać zaleceń producentów, ponieważ spadochron może ulec uszkodzeniu w czasie skoku. Zapewniamy, że nikt z Was nie chciałby być uczestnikiem takiego wydarzenia i przesiadki na spadochron zapasowy. To niepotrzebny, dodatkowy stres dla wszystkich. Skok ma być bezpiecznym i przyjemnym przeżyciem. Wraz z ewentualną nadwagą mogą się pojawić ograniczenia ruchowe, które utrudnią bezpieczne lądowanie. Nie bierzcie więc nam za złe, że prosimy Was o zważenie się przed skokiem. To wszystko dla Waszej wygody i Waszego bezpieczeństwa!

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

  • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
    regulaminu
  • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!