jak przygotować się do skoku
Przygotowanie do skoku spadochronowego w tandemie

Przygotowanie do skoku w tandemie

Przygotowanie do skoku w tandemie. O czym warto pamiętać?

Jak się przygotować? w skrócie:

Kiedy wybierasz się na skok w tandemie, masz już zarezerwowany termin i nie możesz się doczekać spotkania z nami, tak jak my z Tobą, pamiętaj, że przygotowanie do skoku w tandemie jest istotne. Co warto wiedzieć?

  1. Umawiamy się na godzinę przyjazdu na lotnisko, całość zajmie nam około 2h.
  2. Maksymalna waga 105 kg, konieczna jest sprawność fizyczna.
  3. W stanie nietrzeźwym nie zostaniesz dopuszczony do skoku, nawet jeśli to Twój wieczór kawalerski/panieński.
  4. Pogoda może nam pokrzyżować plany, bądźmy w kontakcie.
  5. Obowiązuje strój sportowy i lekkie, sportowe obuwie wiązane na sznurowadła i zawiązane.
  6. Zjedz lekki posiłek przed przyjazdem na lotnisko.
  7. Możesz zabrać ze sobą osoby towarzyszące.
  8. Zapewniamy gogle, możesz skakać w okularach.
  9. Nie możesz sam_a nagrać skoku.
  10. Podczas skoków spadochronowych na pokładzie samolotu mogą znajdować się wyłącznie osoby skaczące.
  11. Jeśli masz długie włosy, koniecznie zabierz coś do ich upięcia.

a szczegółowo…:

1. Jak długo to trwa?

Umawiamy się na godzinę przyjazdu na lotnisko. Nie trzeba być wcześniej. Na lotnisku spędzisz około 2h, jeśli pogoda lub inne sytuacje losowe nam nie przeszkodzą. W tym czasie wypełnisz dokumenty, odbędziesz krótkie szkolenie, polecisz, wyskoczysz, wylądujesz i otrzymasz pamiątkowy certyfikat. Jeśli masz wykupione filmowanie, Twój film otrzymasz do piątku po skoku na maila.

2. Waga i sprawność fizyczna:

Skoki spadochronowe to działalność sportowa, dlatego wymagana jest sprawność fizyczna. Do lądowania trzeba podciągnąć kolana do klatki piersiowej i unieść pięty powyżej pośladków. Warto zrobić próbę w domu jeszcze zanim umówicie się na skok lub kupicie voucher.

3. Substancje psychoaktywne:

Ważne jest również, żebyś był_a trzeźwy_a. Jeśli będziesz pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych nie dopuścimy Cię do skoku ani żadnej innej czynności lotniczej. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników operacji jest dla nas priorytetem. Dlatego, jeśli przyjedziesz na skok w stanie wskazującym, nie dopuścimy Cię do skoku a Twój voucher lub opłata rezerwacyjna przepadną.

4. Skoki a pogoda:

Pamiętaj również, że skoki spadochronowe są ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych, na które niestety nie mamy wpływu (składaliśmy ofiary bogom, odprawialiśmy tańce rytualne, nasz wróż i szeptucha czynili uroki, ale mimo wszystko nic to nie dało). W związku z tym może się zdarzyć, że Twój skok będzie przełożony. Zawsze w takiej sytuacji dostaniesz od nas info min. dzień wcześniej. Jednak pogoda jest nieprzewidywalna, coraz bardziej ostatnio. W sytuacji niepewnej prognozy będziesz o tym poinformowany_a, bądź z nami w kontakcie, bo nie chcemy żebyś jechał_a na darmo.

5. Jak się ubrać na skok?

Jak wspominaliśmy wcześniej, skoki to działalność sportowa, dlatego ubierz się wygodnie, sportowo. Najbardziej polecamy Wam dres, legginsy, podkoszulek lub bluzę bez kaptura. W lecie najwygodniej Wam będzie w spodenkach/legginsach przynajmniej do połowy uda, ze względu na paski uprzęży, które będziemy Wam zakładać. Podkoszulek najlepiej z rękawkiem (nie na ramiączkach) z tego samego powodu co powyżej. W okresie wiosennym i jesiennym, kiedy temperatury są niższe polecamy spodnie dresowe lub wygodne dżinsy i bluzę bez kaptura lub sweter. Jeśli temperatury są wyjątkowo niskie i boisz się, że zmarzniesz, możesz założyć bieliznę termiczną i dodatkową bluzę. Kurtka w tym przypadku będzie trudna do „upakowania” pod uprząż, będzie Ci niewygodnie po prostu. Odzież na narty zdecydowanie odpada, jak jeszcze spodnie by przeszły, tak kurtka będzie mocno niekomfortowa.

Co jeszcze? Buty. Najlepiej tradycyjne buty sportowe. Koniecznie z wiązaniem na sznurowadła i zawiązane. Nie, nie skaczemy w klapkach nawet w największe upały, tym bardziej w szpilkach. Odpadają też buty typu wojskowego z klamrami i zaczepami, o które mogłaby się zaczepić linka. Dmuchanie na zimne zdecydowanie w spadochroniarstwie się sprawdza.

6. Jeść czy nie jeść przed skokiem, oto jest pytanie…

Zdecydowanie jeść, ale bez przesady 😉 Zjedzony dwudaniowy obiad z deserem możesz zobaczyć ponownie, szkoda by było. Nie skacz  z pustym żołądkiem ani przepełnionym, bo w obydwu wypadkach może Ci się zrobić niedobrze, a chcemy, żeby emocje z nami były wyłącznie pozytywne. Na  lotnisku nie ma sklepu spożywczego, dlatego pamiętaj o zabraniu wody, kiedy jest upał.

7. Kogo mogę zabrać ze sobą na lotnisko?

Kogo chcesz. Możesz zabrać szwagra, brata, siostrę, babcię, kolegów, dziecko i psa, pod warunkiem, że kiedy Ty będziesz w samolocie, będą miały zapewnioną opiekę osoby dorosłej. Mamy sporo miejsca, w którym mogą poczekać obserwując działania na lotnisku. Zobaczą stamtąd szybowce, lądujących skoczków i samoloty. Można nawet podejść do samolotu i zrobić sobie przy nim zdjęcia w asyście osoby z obsługi. Na lotnisku można się poruszać tylko w wyznaczonym terenie bez opieki obsługi lotniska. Dlatego uprzedźcie swoich towarzyszy, żeby nie wybiegali do Was po wylądowaniu. Z samolotu nie wszystko na ziemi widać i pilot może ich przelecieć i nawet nie zauważyć. Pies musi być cały czas na smyczy. Dzieci, które nie będą miały nadzoru będą przez nas częstowane redbullem i otrzymają czarne markery permanentne i sugestie, na której ścianie w salonie ich rysunek samolotu będzie się najlepiej prezentował. Mamy dla nich tematyczne malowanki, kredki i naklejki, gdyby czekanie było uciążliwe. Pytajcie o nie w manifeście (tj. przy biurku).

8. Jakie wyposażenie zapewniamy do skoku?

Gogle, uprząż i tandem pilota ze spadochronem. Gogle są tak zaprojektowane, że spokojnie zmieszczą się pod nimi Twoje okulary korekcyjne.

9. Czy mogę sam sobie nagrać skok, mam kamerę GoPro?

Niestety nie, skoczek może skakać ze swoją kamerą dopiero kiedy ma min. 200 skoków. Jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa, które zawsze są dla nas priorytetem.

10. Czy samolotem podczas skoku może polecieć ze mną dziewczyna/tata/ciocia/pies??

Niestety nie. Zgodnie z przepisami w samolocie podczas skoków mogą przebywać wyłącznie osoby, które skaczą, plus pilot (ale pilot to nie człowiek, więc się nie liczy).

11. Mam długie włosy, mogę skakać w rozpuszczonych?

Nie polecamy. Włosy się mocno poplączą. To tak jakbyś jechał_a motocyklem z rozpuszczonymi włosami min. 200 km/h bez kasku. Poza tym, pasuje, żeby Twój tandem-pilot widział, dokąd leci, a Twoje włosy zasłonią mu twarz podczas swobodnego spadania. Z tego powodu długie włosy należy skutecznie spiąć. Najlepiej sprawdza się zaplecenie warkoczy.

Miało być krótko a wyszło, jak zwykle. Najważniejsze to zabrać masę dobrego humoru i pozytywnej energii 😉 Już nie możemy się doczekać, żeby Was poznać i wyrzucić, z samolotu oczywiście.

Do wyskoczenia!!!

Zapraszam do naszego sklepu, gdzie znajdziesz vouchery na skok w tandemie lub szkolenie spadochronowe.

Dokładny opis skoku tandemowego znajdziesz tutaj.

 

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

  • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
    regulaminu
  • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!