Szkolenie spadochronowe

Szkolenia spadochronowe

Oferujemy szkolenia spadochronowe w pełnym zakresie do uzyskania świadectwa kwalifikacji.

Terminy szkoleń w tym sezonie

Dostepne metody:

1. Metoda AFF

Bez wątpienia jest to najefektywniejsza metoda szkolenia spadochronowego. Kurs obejmuje 8 godzin szkolenia teoretycznego. W tym czasie zapoznasz się przede wszystkim z podstawami bezpiecznego wykonywania skoków spadochronowych, budowy sprzętu i zasad jego działania, procedur awaryjnych wraz z ich praktycznym przećwiczeniem na symulatorze, prawa lotniczego, meteorologii i zasad poruszania się w powietrzu, ćwiczenia sylwetki w powietrzu i prawidłowej techniki lądowania. Kurs obejmuje 7-8 skoków z wysokości do 4000m, podczas których zaliczasz kolejne ćwiczenia w asyście instruktora. Wg. naszego programu szkolenia pierwsze dwa-trzy skoki wykonasz z instruktorem w tandemie, kolejne w asyście instruktora. Co znaczy, że wyskoczy razem z Tobą z samolotu, będzie Cię asekurował i pomagał ustabilizować sylwetkę. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń i pomyślnym zaliczeniu skoku egzaminacyjnego, zostajesz uczniem-skoczkiem. Od tego momentu możesz wykonywać skoki spadochronowe pod nadzorem naziemnym instruktora. Ponadto skoki z samolotu można uzupełnić o oddzielny trening w tunelu aerodynamicznym.

2. Metoda Static–line

Jest to najstarsza metoda szkolenia spadochronowego. Szkolenie teoretyczne ma taki sam zakres jak w przypadku metody AFF. Jednak pierwsze skoki wykonujesz z samolotu lecącego na wysokości 1000-1200m. Po oddzieleniu się od samolotu, spadochron otwierany jest przy pomocy liny przymocowanej do samolotu. Po wykonaniu kilku skoków „na linę” i uzyskaniu prawidłowej sylwetki podczas oddzielenia od samolotu, zaczynasz skakać „na uchwyt”, czyli z samodzielnym otwarciem spadochronu. W efekcie z każdym skokiem zwiększasz opóźnienie i ćwiczysz kontrolę nad sylwetką podczas coraz większej wysokości spadania. Wyszkolenie tą metodą zajmuje 35-50 skoków. Szkolenie również można uzupełnić o trening w tunelu aerodynamicznym.

Galeria

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

  • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
    regulaminu
  • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!