Szkolenia spadochronowe

Oferujemy pełen zakres szkoleń spadochronowych do uzyskania świadectwa kwalifikacji.

Metoda AFF

jest to najefektywniejsza i najbezpieczniejsza metoda szkolenia spadochronowego. Szkolenie można rozpocząć od skoku zapoznawczego z instruktorem w tandemie . Kurs obejmuje 8 godzin szkolenia teoretycznego, podczas którego zapoznajemy się z podstawami bezpiecznego wykonywania skoków spadochronowych, budowy sprzętu i zasad jego działania, procedur awaryjnych wraz z ich praktycznym przećwiczeniem na symulatorze, prawa lotniczego, meteorologii i zasad poruszania się w powietrzu, ćwiczenia sylwetki w powietrzu i prawidłowej techniki lądowania. Kurs obejmuje 7-8 skoków z wysokości do 4000m, podczas których uczeń zalicza kolejne ćwiczenia w asyście instruktora. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń i pomyślnym zaliczeniu skoku egzaminacyjnego, zostaje uczniem-skoczkiem i może wykonywać skoki spadochronowe pod nadzorem naziemnym instruktora. Ponadto skoki z samolotu można uzupełnić o oddzielny trening w tunelu aerodynamicznym.

Metoda Static–line

jest to najstarsza metoda szkolenia skoczków spadochronowych. Szkolenie teoretyczne ma taki sam zakres jak w przypadku metody AFF. Pierwsze skoki wykonuje się z samolotu lecącego na wysokości 1000-1200m. Po oddzieleniu się od samolotu spadochron otwiera się przy pomocy liny przymocowanej do samolotu. Po wykonaniu dziesięciu skoków „na linę” i uzyskaniu prawidłowej sylwetki oddzielenia od samolotu uczeń zaczyna skakać „ na uchwyt” ( samodzielne otwarcie spadochronu). Z każdym skokiem zwiększa opóźnienie i ćwiczy kontrolę nad sylwetką podczas coraz większej szybkości opadania. Wyszkolenie tą metodą zajmuje 35-50 skoków. Szkolenie również można uzupełnić o trening w tunelu aerodynamicznym.

Kup teraz

 

Sezon spadochronowy w Polsce

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia od października – decyzja o otwarciu czy też zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi minimum pół sezonu skocznego. Tak więc w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok, a osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym i to w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!

PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów regulaminu.