Tandemy

Skoki tandemowe czyli skok spadochronowy w tandemie z instruktorem

Skoki tandemowe, są najlepszym i najprostszym sposobem zapoznania się ze światem skoków spadochronowych. Przygotowania do skoku obejmują krótki trening naziemny dotyczący zasad bezpieczeństwa, zachowania w samolocie,powietrzu oraz współpracy z instruktorem. Osoby niepełnoletnie również mogą oddać skok spadochronowy posiadając zgodę rodziców lub opiekunów. Skaczemy podpięci do Tandem Pilota w specjalnej uprzęży, a po otwarciu spadochronu mamy możliwość sterowania czaszą. Instruktor wyposażony jest w spadochron główny i zapasowy oraz dodatkowy mechanizm, który w razie potrzeby otwiera czaszę automatycznie na bezpiecznej wysokości.  Skok w tandemie dostarcza niesamowitych wrażeń, pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy i może stanowić pierwszy krok na drodze do zostania samodzielnym skoczkiem. Skoki tandemowe wykonujemy na lotnisku w Rzeszowie oraz lądowisku Laszki koło Rzeszowa.

Skok tandemowy w skrócie składa się z 4 etapów:
1. Przygotowanie do skoku,
2. Start samolotu i rozpoczęcie wznoszenia,
3. Opuszczenie pokładu samolotu – skok,
4. Lądowanie i wręczenie pamiątkowego certyfikatu.

 

ETAP 1  Przygotowanie do skoku:

– trwa około godziny –

• Po przyjeździe na strefę uzupełniamy niezbędne dokumenty – oświadczenie pasażera tandemu,
• Przebieramy się w kombinezon spadochronowy,
• Zakładamy uprząż, za pomocą której jesteście Państwo przypięci do instruktora. Uprzęże są atestowane, o wytrzymałości 4 ton,
• Szkolenie naziemne – otrzymujemy instrukcje, w jaki sposób komunikujemy się z naszym tandem pilotem w powietrzu oraz jakie pozycje przyjmujemy w poszczególnych etapach skoku. Dowiecie się Państwo, w jakiej pozycji wyskakujemy z samolotu, jaką pozycję należy przyjąć zaraz po wyskoczeniu oraz jak przygotować się do lądowania. Nie musicie się obawiać, że zapomnicie któregoś z elementów szkolenia. Pamiętajcie, że Wasz instruktor jest cały czas za Waszymi plecami i to on wykonuje wszystkie niezbędne manewry. Waszym zadaniem jest reagować na jego polecenia i co najważniejsze – dobrze się bawić,
• Ćwiczenie wyjścia z samolotu – odbywa się ono na pokładzie statku powietrznego, przed wznoszeniem – na ziemi. Ćwiczymy z instruktorem moment opuszczenia samolotu.

ETAP 2 Start samolotu i rozpoczęcie wznoszenia:

– trwa ok 25 minut –

• Zajęcie miejsca w samolocie – w samolocie zajmujemy miejsce wskazane przez tandem pilota,
• Start i rozpoczęcie wznoszenia się na wysokość 3500 m – mogą Państwo nacieszyć oczy widokami, które są naprawdę zachwycające. Nie wierzcie nam na słowo i sprawdźcie sami! Podczas lotu siadamy instruktorowi na kolanach a ten przypina nas do siebie w czterech miejscach za uprząż. Od tego momentu jesteście nierozłączni ?

ETAP 3 Opuszczenie pokładu samolotu – skok:

– trwa około 10 minut – 

• Skok – rozpoczyna się tak naprawdę w chwili otwarcia drzwi samolotu. Podsuwamy się z instruktorem pod drzwi. Następnie padnie komenda „ready, set, go”. Na „go” instruktor się wybija i już jesteśmy w powietrzu. Tylko instruktor się wybija. Naszym zadaniem jest maksymalnie rozluźnić ciało, tak aby mu to ułatwić,
• Swobodne spadanie – ten etap skoku trwa od 35 do 50 sekund. Będziecie Państwa spadać z prędkością przekraczająca 200 km na godzinę – najbezpieczniejsza, najszybsza jazda w Waszym życiu ?
• Otwarcie czaszy spadochronu – nie, to nie boli ?. Spadochron otwiera tandem pilot na wysokości 1700 m. Po otwarciu swobodnie latamy po niebie. Dostajemy do rąk sterówki i mamy okazję decydować o kursie lotu. Do lądowania mamy od 6 do 8 minut. 

ETAP 4

Lądowanie i wręczenie pamiątkowego certyfikatu:
• „miękkie” lądowanie – w tandemie nie lądujemy na nogi a na pośladki, stąd bardzo często pasażerowie określają to mianem miękkiego lądowania. Instruktor przypomni nam moment, w którym należy wsunąć dłonie pod kolana i unieść nogi w taki sposób, aby kostki znajdywały się nad linią pośladków.

• Wręczenie pamiątkowego certyfikatu.

Skoki tandemowe to maksymalna dawka adrenaliny zaaplikowana z wysokości 3500m przez profesjonalistów. 

W wielkim skrócie wygląda to jak na obrazku

skoki tandemowe

skok tandemowy w pigułce

 

Sezon spadochronowy w Polsce

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia od października – decyzja o otwarciu czy też zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher, pamiętaj że jego ważność zawsze wynosi minimum pół sezonu skocznego. Tak więc w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok, a osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje jakie są związane ze skokiem spadochronowym i to w terminie który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!

 


promocja
promocja