Skok tandemowy, czyli skok spadochronowy w tandemie z instruktorem

Skok tandemowy jest najlepszym i najprostszym sposobem zapoznania się ze światem skoków spadochronowych. Przygotowania na ziemi obejmują krótki trening dotyczący zasad bezpieczeństwa, zachowania w samolocie i w powietrzu oraz współpracy z instruktorem. Również osoby niepełnoletnie mogą oddać skok spadochronowy. W związku z tym, muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów. W powietrzu przez cały czas będziesz przypięty do Tandem Pilota za pomocą specjalnej uprzęży. Po otwarciu spadochronu, jeżeli będziesz miał takie życzenie, będziesz mógł sterować czaszą. Instruktor wyposażony jest w spadochron główny i zapasowy oraz dodatkowy mechanizm, który w razie potrzeby otwiera czaszę automatycznie na bezpiecznej wysokości. Bez wątpienia jest to jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych. Taka forma rozrywki dostarcza niesamowitych wrażeń, jak również, pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Z pewnością może stanowić pierwszy krok na drodze do zostania samodzielnym skoczkiem. Działalność prowadzimy na  lądowisku w Laszkach koło Jarosławia, około godzinę jazdy od Rzeszowa. 

UWAGA! w sezonie 2023 skaczemy na lotnisku w Krośnie do odwołania

Skok tandemowy składa się z 4 etapów:

1. Przygotowanie do skoku
2. Start samolotu i rozpoczęcie wznoszenia
3. Opuszczenie pokładu samolotu
4. Lądowanie i wręczenie pamiątkowego certyfikatu

1.  przygotowanie do skoku tandemowego:

– czas przygotowanie do skoku tandemowego to około 1 godzina –

• Po przyjeździe na strefę uzupełnisz niezbędne dokumenty – oświadczenie pasażera tandemu oraz ankietę związaną z obecną sytuacją epidemiczną .
• Następnie przebierzesz się w kombinezon spadochronowy.
• Później założymy Ci uprząż, za pomocą której jesteś przypięty do instruktora. Uprzęże są atestowane, o wytrzymałości do 4 ton.

skok tandemowyskok tandemowy skok tandemowy

• Szkolenie naziemne – podczas szkolenia otrzymasz instrukcje, w jaki sposób skomunikujesz się ze swoim tandem pilotem w powietrzu oraz jakie pozycje powinieneś przyjąć w poszczególnych etapach skoku. W tym czasie dowiesz się w jakiej pozycji wyskoczycie z samolotu, jaka pozycja jest najlepsza zaraz po wyskoczeniu oraz jak przygotować się do lądowania. Co więcej, nie musisz się obawiać, że zapomnisz któregoś z elementów szkolenia. Pamiętaj, że Twój instruktor jest cały czas za Twoimi plecami i to on wykonuje wszystkie niezbędne manewry. W razie potrzeby, po otwarciu spadochronu będziecie mogli ze sobą rozmawiać. Twoim zadaniem jest reagować na jego polecenia i co najważniejsze – dobrze się bawić.

skok tandemowy skok tandemowyskok tandemowy

• Ćwiczenie wyjścia z samolotu – jest ono ważnym aspektem skoku, instruktaż odbywa się na pokładzie statku powietrznego, ale przed wznoszeniem, czyli na ziemi. W tym czasie ćwiczysz z instruktorem moment opuszczenia samolotu.

skok tandemowyskok tandemowy skok tandemowy

 

2. start samolotu i rozpoczęcie wznoszenia do wysokości skoku tandemowego:

– wznoszenie do wysokości skoku tandemowego trwa około 30 minut –

• Podczas wsiadania do samolotu zajmujesz miejsce wskazane przez tandem pilota.
• Następnie odbędzie się start samolotu i rozpoczęcie wznoszenia na wysokość 3500 m. W tym czasie nacieszysz oczy widokami, które są naprawdę godne uwagi. Jednak nie wierz nam na słowo i sprawdź sam! Podczas lotu instruktor przypnie Cię do siebie w czterech miejscach za uprząż. W rezultacie od tego momentu jesteście nierozłączni ?

samolot samolot skok tandemowy

 

3. opuszczenie pokładu samolotu – skok tandemowy i lot na czaszy:

– skok tandemowy i lot na czaszy trwa około 10 minut –

• Skok rozpoczyna się, już tak naprawdę, w chwili otwarcia drzwi samolotu. Po tym, podsuwasz się z instruktorem do drzwi. Następnie padnie komenda „READY, SET, GO”, którą z pewnością przećwiczyliście podczas szkolenia naziemnego. Na „GO” instruktor się przechyla i w rezultacie tego drobnego ruchu jesteście w powietrzu. W związku z tym nie musisz nic robić. Twoim zadaniem jest jedynie maksymalnie rozluźnić ciało, tak aby mu to ułatwić.

skok tandemowyskok tandemowyskok tandemowy

• Swobodne spadanie – ten etap skoku trwa od 35 do 50 sekund. Podczas spadania Wasza prędkość przekroczy 200 km na godzinę – z pewnością będzie to najszybsza i najbezpieczniejsza jazda w Twoim życiu ?

skok tandemowy skok tandemowy skok tandemowy

• Otwarcie czaszy spadochronu – nie, to nie boli ?. Spadochron otwiera tandem pilot na wysokości 1700 m. Po otwarciu swobodnie latacie po niebie. W tym czasie dostaniesz do rąk sterówki. Bez wątpienia warto z tego skorzystać. Dzięki temu będziesz sterował czaszą. Do lądowania macie od 6 do 8 minut.

skok tandemowy skok tandemowy skok tandemowy

 

4. zakończenie skoku tandemowego:

Lądowanie i na koniec, wręczenie pamiątkowego certyfikatu:
•  w tandemie nie lądujemy na nogi tylko na pośladki, stąd bardzo często pasażerowie określają je, jako miękkie lądowanie. Z pewnością instruktor przypomni Ci moment, w którym należy wsunąć dłonie pod kolana i unieść nogi w taki sposób, aby kostki znajdywały się nad linią pośladków.

lądowanielądowanielądowanie

• Na zakończenie przygody wręczenie pamiątkowego certyfikatu.

certyfikat gratulacjepo skoku

Podsumowując: skoki tandemowe to maksymalna dawka adrenaliny zaaplikowana z wysokości 3500m przez profesjonalistów, czyli niezapomniane emocje!

O rodzajach filmowania przeczytasz tutaj.

Jak przygotować się do skoku? Czytaj tutaj.

Kup teraz

Zapraszamy na nasze social media: Facebook, Instagram, YouTube

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: FAQ

W wielkim skrócie wygląda to jak na obrazku

skok tandemowy w pigułce
skok tandemowy w pigułce

Sezon spadochronowy w Polsce

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi minimum pół sezonu skocznego. Tak więc w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!

PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów regulaminu.
UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

Skoki-spadochronowe-rzeszow-skydiveclub-platnosci