przeciwwskazania do skoku
Przeciwwskazania do skoku ze spadochronem.

Przeciwwskazania do skoku ze spadochronem – o czym pamiętać?

Skoki ze spadochronem są najbezpieczniejszym ze sportów ekstremalnych, jednak jak wszędzie, tak i tutaj istnieją przeciwwskazania do skoku ze spadochronem. Zapewniamy wysokiej jakości sprzęt, instruktorów z dużym doświadczeniem, świetnie wyszkoloną ekipę, dlatego o swoje bezpieczeństwo możesz być zupełnie spokojn_. Jakie zatem są przeciwwskazania do skoku spadochronowego?

Psychiczne nastawienie do skoku ze spadochronem

Żeby skoczyć ze spadochronem trzeba być…. jedni powiedzą, że głupim ;P… My uważamy, że trzeba być odważnym. Odwaga polega na przezwyciężaniu strachu. Strach przy skoku zawsze jest, jego brak jest oznaką głupoty 😉 I zdecydowanie nie można “sobie łyknąć” na dodanie odwagi, a w zasadzie nie należy spożywać alkoholu ani innych używek zmieniających świadomość minimum 24 godziny przed skokiem. Ma to być przepełnione adrenaliną, owszem, ale przyjemne doświadczenie. Mdłości, problemy żołądkowe czy utrata świadomości do takich nie należą. Wieczór kawalerski czy imieniny “śwagra” Cię nie usprawiedliwiają. Nie zostaniesz dopuszczon_ do skoku, jeśli nie będziemy pewni Twojej trzeźwości.

Przeciwwskazania medyczne do skoku ze spadochronem

Obecnie do wykonywania skoków spadochronowych nie jest potrzebne zaświadczenie o stanie zdrowia nawet dla samodzielnych skoczków (wyjątkiem są instruktorzy, którzy przechodzą badania lekarskie regularnie).  Dlatego też nie wymagamy od Ciebie przedstawienia takowego. Jednakże wymagamy oświadczenia o stanie zdrowia, gdyż skoki spadochronowe to działalność sportowa i konieczna jest podstawowa sprawność fizyczna. Nie trzeba się jakoś specjalnie fizycznie przygotowywać. Jednak przeciwwskazaniem do skoku ze spadochronem jest zbyt wysoka waga pasażer_. Jeśli nie ważysz więcej jak 105 kg i podciągniesz kolana do klatki piersiowej w pozycji siedzącej to wystarczy. Przeciwwskazaniami mogą być również zaburzenia pracy układu oddechowego czy niewydolność krążeniowo oddechowa. Skok tandemowy jest też niewskazany w przypadku osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa, padaczkę czy łamliwość kości. To z uwagi na fakt, że podczas spadania, tandem pilot nie jest w stanie udzielić Ci pomocy. Jeżeli jesteś po urazach kręgosłupa, kończyn, stawów, którymi się martwisz lub cokolwiek innego Cię niepokoi to ZASIEAGNIJ PORADY SWOJEGO LEKARZA. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, żebyś był_ w najlepszych rękach w czasie skoku.

Niekorzystna pogoda jako przeciwwskazanie do skoków ze spadochronem

Przeciwwskazaniem do skoków ze spadochronem bywa niekorzystna pogoda. Ale nie martw się, będziemy śledzić prognozy za Ciebie. Najpóźniej dobę przed skokiem poinformujemy Cię o najświeższych doniesieniach meteorologów. Przeciwwskazania do skoku spadochronowego związane z pogodą to: ciągłe opady deszczu, burze, zbyt silny wiatr, zbyt niska podstawa chmur, mgły… Jak widzicie trochę tego jest i prognozy naprawdę często się nie sprawdzają. My bardzo chcemy skakać, dlatego robimy co w naszej mocy, żeby było to możliwe: modlimy się do bogów starych i nowych, mamy na usługach wróża i szeptuchę, składamy ofiary, odprawiamy rytualne tańce… a mimo to czasem D***.

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

  • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
    regulaminu
  • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!