O nas

Skoki spadochronowe ze Skydive Club to więcej niż skoki tandemowe i kursy linowe! Nasza szkoła jako jedyna na Podkarpaciu  posiada uprawnienia do:

  • wykonywania skoków tandemowych
  • szkolenia skoczków spadochronoweych metodą AFF
  • szkolenia skoczków spadochronowych metodą static line ( na linę )
  • szkolenia spadochronowego do uprawnień PJ
  • szkolenia do uprawnienia instruktorskiego INS
  • szkolenia do uprawnienia dodatkowego instruktora AFF
  • szkolenia do uprawnienia dodatkowego TANDEM
  • praktyki instruktorskiej

Nasza Ekipa

Paweł Panaś – Łysy

Kwalifikacje spadochronowe:

Instruktor spadochronowy AFF, Instruktor SL, instruktor tandem, tandem pilot – tak tak, ma chłopak tego trochę! Zasadniczo to ma najwyższe uprawnienia instruktorskie w świecie spadochroniarzy na Podkarpaciu!

Coś ze świata skoków:

Właściciel szkoły, w której pełni czynną funkcję kierownika zamieszania. Tzn. kierownika wyszkolenia! O to nam chodziło! Łysy nadzoruje każde szkolenie i pilnuje, żeby Ci co chcą się nauczyć skakać, robili to tak, jak należy. Uwielbia nowych kursantów, bo może na nich realizować swój pedagogiczny talent! Samych skoków ma, jakoś tak, ponad 2k. Lotnictwo ma we krwi – odziedziczył je po swoim Tacie. Od małego był wychowywany na lotnisku, przy samolotach i spadochronach. Swoje liczne pasje przekazuje swoim córkom, które stale przebywają z nim na lotnisku. Zresztą swoją żonę też w to wciągnął – oczywiście Aga – bo o niej mowa – swój pierwszy skok przeżyła właśnie z Pawłem!

Coś ze świata prywatnego:

W dni “powszechne” możecie go spotkać na strzelnicy. Zapewne będzie stał przy kimś i pokazywał jak się strzela – jest instruktorem i prowadzi zajęcia ze strzelania. W sezonie letnim jego grafik jest dosyć zapchany, ale w sezonie zimowym, jest na tyle luźny, że znalazł jeszcze czas na kolejną adrenalinę, jaką jest narciarstwo! I nie zgadniecie – tak, Paweł jest też instruktorem narciarskim! Posiada jakieś takie dziwne uprawnienia SITN/PZN. Nam to nie mówi nic, ale może Wy będziecie wiedzieć, o co chodzi! Chcecie wiedzieć jak to się dzieje, że ma na to wszystko energie? My mamy taką teorię, że jako właściciel firmy z suplementami Clean Labs pewnie testuje na sobie te wszystkie kapsuły dodające energii! Pewni nie jesteśmy, dlatego proszę nam nie wierzyć – zapytajcie go sami!

 

Paweł Dobek – Dobczan

Kwalifikacje spadochronowe:

PJ(D) tandempilot, mechanik spadochronowy (rigger)

Coś ze świata skoków:

Władca szkoły….. wróć! Właściciel! Właściciel naszej szkoły spadochronowej. Jeden z dwóch wspólników, którzy w 2015 roku wskoczyli na pomysł rozpoczęcia inwestycji, której nadano nazwę SkyDive Club! Na pytanie jak wpadł na pomysł, żeby skakać powie Wam to co nam „nie pamiętam, ale to była dobra decyzja”. Pamięta natomiast, że jego pierwszy skok odbył się w 2011 roku. Od tamtego momentu upłynęło sporo czasu i jeszcze więcej skoków – na dzień obecny nawet nie do końca pamięta, ile ich ma! My wiemy, że ma ponad 1300, ale o dokładną liczbę nie ma sensu go pytać – bo skacze kiedy tylko ma okazję!

Coś ze świata prywatnego:

Dobczan we wszystkim co robi stale idzie do przodu. Poza szkołą spadochronową posiada firmę budowlaną. Ogólnie wie, jak coś zbudować. Niezależnie czy chodzi o hangar, układalnie czy strefę spadochronową. Poza sezonem spadochronowym Dobczan strzela – i nie chodzi nam o focha. Jest instruktorem strzelectwa. A kiedy nie uczy ludzi skakać albo strzelać to sam sobie dostarcza adrenaliny za pomocą deski snowboardowej, motoru lub jeżdżąc po lasach i taplając się w błocie – uwielbia offroad.

Tu nas znajdziesz:

Skoki spadochronowe odbywają się na lotnisku w Laszkach – koło Jarosławia – gdzie znajduje się baza szkoleniowa SkyDive Club.