FAQ najczęściej zadawane pytania:

Kiedy wybierasz się na skok w tandemie, masz już zarezerwowany termin i nie możesz się doczekać spotkania z nami, tak jak my z Tobą, pamiętaj, że przygotowanie do skoku w tandemie jest istotne. Co warto wiedzieć?

 1. Umawiamy się na godzinę przyjazdu na lotnisko, całość zajmie nam około 2h.
 2. Maksymalna waga 105 kg, konieczna jest sprawność fizyczna.
 3. W stanie nietrzeźwym nie zostaniesz dopuszczony do skoku, nawet jeśli to Twój wieczór kawalerski_panieński.
 4. Pogoda może nam pokrzyżować plany, bądźmy w kontakcie.
 5. Obowiązuje strój sportowy i lekkie, sportowe obuwie wiązane na sznurowadła i zawiązane.
 6. Zjedz lekki posiłek przed przyjazdem na lotnisko.
 7. Możesz zabrać ze sobą osoby towarzyszące.
 8. Zapewniamy gogle, możesz skakać w okularach.
 9. Nie możesz sam_a nagrać skoku.
 10. Podczas skoków spadochronowych na pokładzie samolotu mogą znajdować się wyłącznie osoby skaczące.
 11. Jeśli masz długie włosy, koniecznie zabierz coś do ich upięcia.

Rozwinięcie tematu znajdziesz TUTAJ.

Skok możesz kupić na strefie, przez telefon pod numerem: 737-444-481, na naszej stronie internetowej w zakładce: sklep, w wiadomości na FBINSTAGRAMIE lub sms,  jak komu wygodnie 😉 a najwygodniej dla Was na stronie, bo od razu macie przekierowanie do systemu płatności, możliwa jest też płatność przelewem, przy odbiorze osobistym gotówką, albo u kuriera za pobraniem.

Voucher jest ważny przez rok od daty zakupu z uwzględnieniem sezonowości usługi, czyli skoki i szkolenia realizujemy od kwietnia do października.
Jeśli Twój voucher kończy się w marcu, to umów się najpóźniej pod koniec września poprzedniego roku (bo wiadomo, pogoda), natomiast vouchery na loty realizujemy cały rok, z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Tak, otrzymasz gogle na tyle duże, że okulary spokojnie się zmieszczą, ale jak masz możliwość założenia soczewek to będzie Ci wygodniej, gogle otrzymuje każdy, niezależnie czy nosi okulary czy nie.

Skaczemy od około 8 rano, do zachodu słońca, więc zależnie od swoich własnych preferencji możesz się umówić rano, w południe lub na zachód słońca, dla nas każda pora jest najlepsza.

Nie ma brzydkiej pogody na skoki, ale powstrzymujemy się kiedy: pada deszcz, wieje zbyt mocny wiatr lub podstawa chmur jest za nisko 😉
To tak jak z pierwszym masowo produkowanym Fordem, można było zamówić każdy kolor pod warunkiem, że czarny. Z pogodą na skoki jest podobnie, każda jest dobra, o ile jest odpowiednia 😉

Dobę przed Twoim skokiem dostaniesz od nas wiadomość (email i/lub sms) z informacją o prognozach pogody.
Jeśli prognozy nie będą sprzyjające, to poinformujemy Cię o tym i ustalimy nowy pasujący Ci termin. Jednak pamiętaj, że prognoza to nie gwarancja pogody i może się ona zmienić niespodziewanie, dlatego jesteśmy cały czas w kontakcie.

Skoki spadochronowe są najbezpieczniejszym ze sportów ekstremalnych, stosujemy się do wszystkich zaleceń bezpieczeństwa nałożonych odpowiednimi ustawami, przepisami, jesteśmy wpisani na listę ośrodków szkolenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego i regularnie jesteśmy przez nich kontrolowani.
W spadochroniarstwie statystycznie najniebezpieczniejszy jest dojazd na lotnisko, bo o wypadek drogowy jest wielokrotnie łatwej niż wypadek podczas skoku spadochronowego.

Każdy zestaw spadochronowy zawiera dwa spadochrony: główny i zapasowy, są one regularnie kontrolowane, co jest wymagane prawnie.
Jeśli spadochron główny się nie otworzy, Twój tandem pilot otworzy spadochron zapasowy, lub otworzy się on automatycznie na określonej wysokości.

Zgodnie z naszym regulaminem minimum miesiąc przed końcem jego ważności (lub końcem sezonu, jeśli Twój voucher kończy się poza sezonem) powinieneś/naś się z nami w tej sprawie skontaktować, wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować jego realizację.
Jeśli zgłosisz się później, dołożymy wszelkich starań, byś mógł/mogła z nami skoczyć, ale musisz brać pod uwagę to, że jeśli będziesz chciał/chciała umówić się na skok np. w ostatni weekend ważności Twojego vouchera i zgłosisz się w tygodniu poprzedzającym ten weekend i nie będzie wolnych miejsc, to Ci on przepadnie, a byłoby szkoda zmarnować swój najlepszy prezent w życiu 😉
Dlatego nie zwlekajcie z realizacją i pamiętajcie, że najprzyjemniej skacze się w lecie 🙂

NIE 😉 jeśli chodzi o górną granicę to limitem jest tylko sprawność fizyczna, w razie potrzeby można się skonsultować z lekarzem, natomiast dolna granica zależy od wymiarów pasażera, o czym piszemy w odpowiedzi na pytanie: “Jaki jest minimalny wzrost minimalny do skakania w tandemie?”.
WYmagane są też zgody rodzica/opiekuna prawnego – przynajmniej jedno z Was musi być na strefie, a jeśli wysyłacie swoją pociechę z wujkiem, ciocią lub inną osobą, zgoda musi być wyrażona w formie aktu notarialnego z wyraźnym zaznaczeniem, że dotyczy skoku zapoznawczego w tandemie, wzór w zakładce: do pobrania.

Najprawdopodobniej miało to związek z pogodą, niestety nie mamy na nią wpływu (choć baaaardzo byśmy chcieli). Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jej często nawet tuż przed weekendem, bo prognoza to prognoza, a nie gwarancja – dlatego może się zdarzyć, że mimo, że jesteśmy umówieni dostaniesz telefon, że musimy zmienić termin  “bo leje a miało nie padać”, lub “zerwał się silny wiatr”.
Pamiętajcie, to zawsze ma związek z Waszym bezpieczeństwem i jest dla Waszego dobra.

Bo w tygodniu pracujemy na etatach, studiujemy lub prowadzimy inną działalność gospodarczą, w tygodniu jesteśmy całkiem normalnymi ludźmi 😉

Każdy spadochron ma ograniczania wagowe, spadochron tandemowy również, dlatego ważne jest, ile ważycie w momencie wsiadania do samolotu, w ubraniu i w butach, a nie rano na czczo w łazience 😉
Nie wolno przekraczać zaleceń producentów, ponieważ spadochron może ulec uszkodzeniu w czasie skoku. Zapewniamy, że nikt z Was nie chciałby być uczestnikiem takiego wydarzenia i przesiadki na spadochron zapasowy – to niepotrzebny, dodatkowy stres dla wszystkich. Skok ma być bezpiecznym i przyjemnym przeżyciem, a wraz z ewentualną nadwagą mogą się pojawić ograniczenia ruchowe, które utrudnią bezpieczne lądowanie. Nie bierzcie więc nam za złe, że prosimy Was o zważenie się przed skokiem, to wszystko dla Waszej wygody i Waszego bezpieczeństwa. W przypadku szkolenia spadochronowego te wymagania są jeszcze bardziej restrykcyjne, uczeń-skoczek nie może przekroczyć wagi 105 kg w ubraniu i w butach.

Używanie kamery podczas skoku spadochronowego wymaga już pewnego doświadczenia, dlatego nie zaleca się jej używania jeśli skoczek ma poniżej 200 skoków.
Oznacza to, że nawet samodzielny skoczek, już ze świadectwem kwalifikacji nie powinien jej używać, jeśli ma zbyt mało doświadczenia.
Jeśli ktoś wykonuje pierwszy skok, jest to niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa i nie ma znaczenia, gdzie będzie ona zamocowana i że ktoś jej już używał np. podczas skoków na bungee. To jak porównywanie jeżdżenia na rowerze do prowadzenia motocykla z dużą prędkością, bez sensu.

To pytanie dotyczy przede wszystkich dzieci i nastolatków, którzy chcą skoczyć w tandemie. Uprząż tandemowa ma określony rozmiar, jak wydłużać ją można dosyć znacznie, tak skracanie jest mocno ograniczone, uprząż musi ciasno przylegać do ciała w każdym miejscu (dlatego tak mocno ją na Was zaciskamy).
Jeśli osoba jest za niska lub zbyt drobna, jej ciasne zapięcie nie jest możliwe, a to może skutkować obniżeniem bezpieczeństwa wykonywanego skoku, a ono jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy, jest najważniejsze.
Dlatego może się okazać, że nie będzie możliwości wykonania skoku, mimo zalecanego wzrostu, bo instruktor zdecyduje, że nie jest w stanie dostosować uprzęży do drobnego ciała na tyle dobrze, żeby skok był bezpieczny.

Tak samo jak dla pasażera tandemu tak dla ucznia-skoczka buty są istotnym elementem stroju, najważniejsze to żeby ich nie zgubić, serio, zdarza się, że ktoś przyjeżdża w japonkach lub balerinach, czy innych klapkach i tłumaczy się, oj tam oj tam, najwyżej zgubię buty…. ale ten klapek z wysokości 3500 m do ziemi nabierze sporej prędkości i jeśli spadnie komuś lub czemuś na głowę to skutki mogą być tragiczne niestety, w przypadku uczniów-skoczków… lądowanie bez buta, równa się pozbycie się podeszwy stopy, no raczej mało przyjemne, a udany skok to taki, po którym można wykonać kolejny skok, a najlepiej tego samego dnia ;).

Druga kwestia to sposób wiązania butów, odpadają wszelkie klamry, sprzączki czy haczyki, bo linka spadochronu niewiele potrzebuje, żeby się zaczepić i sytuacja awaryjna gotowa. Dlatego obowiązują buty wygodne, sportowe (nie glany czy buty wojskowe), wiązane na sznurowadła i zawiązane!!!, dobrze jak będą zabezpieczały staw skokowy.

Żeby Twój tandem pilot widział, gdzie leci 😉 a poza tym rozczesywanie kołtunów po “przejażdżce” z prędkością ponad 200 km/h jest tragedią, wiem co mówię 😉
Dla pasażerów/ek tandemów najlepiej sprawdzą się ciasne warkocze, mocne koczki itp.,
Dla uczniów-skoczków taka fryzura, która zmieści Ci się pod kask, który jest podstawowym wyposażeniem skoczka (wypożyczysz go u nas bezpłatnie).

Mogą, jeśli są skoczkami lub uczniami-skoczkami, w innym wypadku jest to zabronione ze względów bezpieczeństwa

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

 • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
  regulaminu
 • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!