Jak działa spadochron? Z jakiego jest materiału?

Jak działa spadochron? Jesteś ciekaw_, jak jest zbudowany, jakie ma zabezpieczenia? Jak wygląda spadochron? Czy spadochron jest jednorazowy? Z jakiego materiału jest spadochron? W poniższym tekście odpowiadamy na Wasze pytania!

jak działa spadochron

Jak działa spadochron? Jak zbudowany jest spadochron? Najważniejsze informacje

Określenie “spadochron” jest znacznym uproszczeniem. Dlatego, że fachowa nazwa to “zestaw spadochronowy”. W jego skład wchodzi:
– spadochron główny
– uprząż z pokrowcem
– spadochron zapasowy.
Jak widzisz, w każdym zestawie jest spadochron zapasowy. Co więcej, jest kilka systemów zabezpieczeń. Są nimi: automat, który automatycznie otwiera spadochron zapasowy na określonej wysokości, oraz system rsl, który inicjuje otwarcie spadochronu zapasowego, po wypięciu spadochronu głównego.
W skład zestawu wchodzą również takie elementy jak: linki sterownicze, slider, pilocik, uchwyty itd.

Spadochron nie posiada silnika ani innego systemu napędowego. W takim razie, jak działa spadochron? Jak lata spadochron? Działa na zasadzie oporów powietrza. Leci lotem szybującym. Jego zadaniem jest spowolnienie opadania skoczka lub pilota i pasażera tandemu oraz zapewnienie bezpiecznego lądowania. A że jest przy tym sporo frajdy i niezapomniane emocje, to korzystamy 😀

Jak i gdzie produkowane są spadochrony?

Wykwalifikowane firmy na całym świecie produkują spadochrony. Są fabryki w Europie, w USA czy Nowej Zelandii. Na wyprodukowanie, czyli uszycie nowej czaszy czeka się zwykle kilka tygodni. Kompletowaniem zestawu spadochronowego zajmuje się wykwalifikowany rigger, który musi mieć specjalne uprawnienia nadawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Rigger jest też odpowiedzialny za okresowe przeglądy spadochronów. Kontroli wymaga każdy spadochron zapasowy przynajmniej raz w sezonie, bez względu na to, czy był używany, czy nie. Rigger sprawdza również stan pokrowca i uprzęży. To, co widzicie na strefie to układanie spadochronów głównych. Tym również zajmują się wykwalifikowani układacze.

Rodzaje spadochronów

Jest wiele rodzajów spadochronów, ponieważ spadochroniarstwo daje wiele możliwości. Spadochrony różnią się miedzy sobą przeznaczeniem: ratownicze, tandemowe… Kolejną różnicą są ich rozmiary. Spadochrony dla początkujących skoczków mają większą powierzchnię a dla profesjonalistów mniejszą. Różnią się również materiałem z jakiego są zrobione. Spadochrony przeznaczone dla uczniów skoczków produkuje się z tkaniny o większej przepuszczalności powietrza. Natomiast te dla profesjonalistów z tkanin o mniejszej przepuszczalności. Spadochrony różnią się również kształtem, ilością komór a co za tym idzie ilością linek, rodzajami sliderów itd.

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest ich kolor. Jednak on zależy wyłącznie od preferencji i fantazji zamawiającego. Oficjalnie nie ma żadnego wpływu na osiągi, choć i tak wiadomo, że czerwone są najszybsze 🙂

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂  nr telefonu: +48-737-444-481
Do wyskoczenia!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

facebook instagram tiktok youtube

Po więcej informacji zapraszamy do sekcji FAQ

Sezon spadochronowy w Polsce

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi minimum pół sezonu skocznego. Tak więc w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!

PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów regulaminu.
UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

Skoki-spadochronowe-rzeszow-skydiveclub-platnosci