Ile trwają poszczególne etapy skoku ze spadochronem?

Jak długo trwa skok ze spadochronem?

Skoki spadochronowe to nie tylko adrenalina i niesamowite widoki, ale również wydarzenie, którego czas trwania jest zależny od wielu czynników. Od warunków pogodowych, przez Twoją wagę, aż po umiejętności skoczka – wszystko to ma wpływ na długość poszczególnych faz skoku.

Całe wydarzenie jakim jest skok ze spadochronem dzielimy na kilka etapów.

1. Przygotowanie do skoku i oczekiwanie na wylot

Przygotowanie do skoku zaczyna się już na ziemi. Szkolenie przed skokiem tandemowym trwa zazwyczaj około 15 minut. Jest to czas, w którym uczysz się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz technik zachowania się w powietrzu. Czas oczekiwania na wylot jest różny i zależy głównie od warunków pogodowych, ale średnio wynosi 30 minut.

2. Wylot na odpowiednią wysokość

Sam wylot samolotem na odpowiednią wysokość, z której następuje skok, trwa zwykle około 15 minut. W tym czasie samolot wznosi się na wysokość potrzebną do bezpiecznego i emocjonującego skoku.

3. Faza swobodnego spadania

Swobodne spadanie to moment, na który wielu skoczków czeka z największym niecierpliwością. Jest to czas, gdy możesz poczuć prawdziwą grawitację i swobodę. Orientacyjny czas trwania tej fazy to około 50 sekund.

4. Faza lotu na czaszy

Po otwarciu spadochronu rozpoczyna się faza lotu na otwartej czaszy. Jest to czas, kiedy możesz podziwiać widoki i na chwilę poczuć się jak ptak. Orientacyjny czas tej fazy to około 4 minuty.

5. Czynniki wpływające na czas trwania skoku spadochronowego

Czas trwania skoku spadochronowego może się różnić w zależności od wielu czynników:

  • Twoja waga – większa waga może wpływać na szybsze spadanie.
  • Warunki w trakcie skoku – siła i kierunek wiatru, temperatura powietrza.
  • Siła wiatru – może znacząco zmieniać zarówno czas spadania, jak i lotu na czaszy.
  • Wysokość otwarcia – im późniejsze otwarcie spadochronu, tym dłuższa faza swobodnego spadania.
  • Twoje samopoczucie – może wpłynąć na decyzje dotyczące zarządzania spadochronem.
  • Twoja chęć na wirowanie w trakcie lotu na czaszy może wydłużyć lub skrócić czas lotu.

Dla samodzielnych skoczków, czas trwania skoku zależy także od ich umiejętności, wysokości z której wyskoczyli, pomysłu na przebieg skoku czy używanego sprzętu.

Każdy skok spadochronowy to indywidualne przeżycie, które zależy od wielu zmiennych. Przygotuj się na emocje i pamiętaj, że każdy skok może być inny!

Skaczemy z lotniska w Krośnie!

Masz pytania? To świetnie! Zadzwoń, porozmawiamy 🙂

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Sezon spadochronowy w Polsce

  • PAMIĘTAJ! jeżeli ważność Twojego vouchera na skok lub szkolenie kończy się między listopadem a kwietniem możesz go zrealizować najpóźniej w październiku z zastrzeżeniem zapisów
    regulaminu
  • UWAGA! w październiku i w kwietniu pogoda jest na tyle kapryśna, że realizacja vouchera może być utrudniona. Dlatego zaplanuj ją jak najszybciej po otrzymaniu vouchera, najlepiej w okresie, kiedy pogoda jest najlepsza, czyli w lecie 😉

 

Sezon spadochronowy w Polsce trwa zazwyczaj od kwietnia do października. Decyzja o otwarciu lub zamknięciu sezonu zawsze podyktowana jest warunkami pogodowymi. Nie mniej jednak nasze Vouchery na skok są dostępne w sprzedaży przez cały rok! Szczególnie polecamy je wszystkim tym, którzy chcieliby sprezentować niesamowite przeżycia, a właśnie ze względu na okres zimowy nie mogą. Kupując Voucher na skok ze spadochronem pamiętaj, że jego ważność zawsze wynosi rok od daty zakupu (realizacja jest możliwa wyłącznie w sezonie). Tak więc, w okresie poza sezonem możesz wręczyć prezent w postaci gotowego biletu na skok. Osoba przez Ciebie obdarowana ma szansę przeżyć niezapomniane emocje, jakie są związane ze skokiem spadochronowym. Co więcej, w terminie, który jej/jemu najbardziej będzie odpowiadał!